Přeskočit na obsah

Mirka Brožová

Zakladatelka a výkonná ředitelka

Mirka založila Carlsbad Montessori School v září roku 2021. Učitelství žáků 1. stupně základních škol se věnuje od roku 2003. Má bohaté zkušenosti s prací ředitelky a učitelky v Montessori škole. Pedagogiku Montessori studovala v Princetonu, USA. V rámci svého doktorského studia působí na katedře matematiky na Fakultě pedagogické Západočeské univerzity v Plzni a vyučuje didaktiku matematiky v Chebu. Napsala učebnici matematiky pro 3. ročník základní školy řady Lili a Vili. Mirka také působí na pozici třídní učitelky. Miluje čas s dětmi.

Fraser Chirnside

Učitel anglického jazyka

Fraser je Novozélanďan, který poslední 5 roky žije a vyučuje angličtinu v Karlových Varech se zkušenostmi s výukou studentů všech věkových kategorií. S profesionálním zázemím v oblasti médií a komunikace přináší Fraser nejen přirozené kreativní prvky do jazykového kurikula, ale také do školního provozu jako celku. CMS je jedinou základní školou v Karlových Varech s rodilým anglicky mluvícím učitelem muže na plný úvazek, což pro všechny naše studenty představuje jedinečnou příležitost ovládat jazyk již od útlého věku.

Michaela Houšková

Asistentka pedagoga a vychovatelka

Míša vystudovala obor vychovatelství se zaměřením na výtvarnou a dramatickou výchovu v Ústí nad Labem. Absolvovala vzdělávací programy Specifika komunikace s klienty se zrakovým a sluchovým postižením, kurz Řešení konfliktů a Základní normu zdravotnických znalostí pro pedagogické pracovníky. Od roku 2014 pracovala jako asistent pedagoga na prvním stupni základní školy a jako vychovatelka ve školní družině. Po narození svých dvou dětí se začala intenzivně zajímat o Montessori pedagogiku a alternativní vzdělávání. Miluje přírodu, práci s lidmi a turistiku.